Оподаткування доходів у вигляді виграшів та  призів

Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів

Головне управління ДПС в Рівненській області звертає увагу, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів, які оподатковуються відповідно до норм п. 170.6 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

10:24 15.01.2024

Мешканці громад Млинівщини сплатили до бюджетів 412,7 млн гривень ПДФО

За підсумками 2023 року з легальних доходів мешканців громад Млинівщини до бюджетів сплачено 412,7 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума перерахованого місцевими працедавцями податку на 115,5 млн гривень. перевищує показники 2022 року.

10:20 15.01.2024

Щодо витрат, які включаються до складу витрат ФОП на загальній системі  оподаткування

Щодо витрат, які включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, а саме:

13:02 11.01.2024

Розрахунок суми, яка може включатися до податкової знижки згідно договору  страхування

Розрахунок суми, яка може включатися до податкової знижки згідно договору страхування

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платники податку з доходів фізичних осіб мають право включити до податкової знижки, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

12:59 11.01.2024

Місцеві бюджети Млинівщини отримали від малого бізнесу 25,6 млн гривень єдиного  податку

Місцеві бюджети Млинівщини отримали від малого бізнесу 25,6 млн гривень єдиного податку

До місцевих бюджетів Млинівщини від підприємців та підприємств, які працюють за спрощеною системою оподаткування за підсумками 2023 року надійшло 25,6 млн гривень єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом 2022 року, надходження даного платежу зросли на 4 млн гривень.

12:54 11.01.2024

На Млинівщині платниками податків сплачено  за землю понад 17 млн гривень

На Млинівщині платниками податків сплачено за землю понад 17 млн гривень

Протягом січня-грудня 2023 року землевласники та користувачі земельних ресурсів Млинівщини сплатили до бюджетів територіальних громад 17,4 млн гривень. У порівнянні із відповідним періодом 2022 року надходження збільшились на 1,9 млн гривень.

10:59 09.01.2024

Про оподаткування спадщини

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) врегульовано питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб об’єктів спадщини. Зокрема, встановлено, що  за нульовою ставкою ПДФО оподатковуються :

10:54 09.01.2024

Про терміни подання громадянами щорічної  декларації

Про терміни подання громадянами щорічної декларації

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу України.

10:49 09.01.2024

Щодо порядку проведення розрахунків у  безготівковій формі

Щодо порядку проведення розрахунків у безготівковій формі

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)».

10:46 09.01.2024