Пожежна безпека на природі: аби відпочинок був вдалим

Дата: 02.06.2021 13:54

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають величезних матеріальних та екологічних збитків природі та населенню, а з настанням весняно-літнього періоду їх показники  збільшуються. Попереду час літніх канікул та відпусток, масових гулянь, пікніків. Для багатьох це гарна нагода провести відпочинок на природі разом з сім’єю та друзями. Але багато хто  легковажно ставиться та не усвідомлює усієї загрози, яка може виникнути через людську недбалість.

Пожежі в природному середовищі виникають і розвиваються через низку причин але як показує статистика, найголовніша з них - умисне порушення, ігнорування правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем у місцях відпочинку дітей та дорослих.

Варто пам’ятати правила протипожежної безпеки під час відпочинку на природі при розпалюванні багаття, щоб убезпечити себе та оточення від біди.

Якщо розпалили вогнище вкрай необхідно:

• місце розпалювання вогню очистити від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкласти це місце камінням або обсипати землею, піском;
  • розпалювати вогнище (по можливості) на місці попереднього;
  • не залишати вогнище без нагляду;
  • коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;
  • кинуті порожні пластикові пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі

Вкотре наголошуємо, що виконання елементарних правил та заходів протипожежної безпеки, у даному випадку на природі, дасть можливість запобігти виникненню загрози і тим самим убезпечить кожного з нас та природне середовище від небажаного лиха.

Ігор ІВАНОВ,

Завідувач Здолбунівських територіальних курсів